Justyna i Stanisław Wolanin
Galeria Fotografii
Galeria Justyna i Stanisław Wolanin
Czarnogóra
Początek lipca to pora naszego urlopu. W tym roku spędziliśmy go w Czarnogórze. Stacjonowaliśmy w Sutomore, ale zwiedziliśmy kilka pobliskich miejscowości.Pierwsza z nich to Kotor - najpiękniejsze i najciekawsze miasto Czarnogóry. Miasto położone nad, jak się to często nazywa, najdalej na południe wysuniętym fiordem – czyli nad Zatoką Kotorską. Stare Miasto otoczone jest średniowiecznymi murami miejskimi, które łączą się z twierdzą św. Jana na Samotnym Wzgórzu na wysokości 260 m n.p.m. Długość murów wynosi 4,5 km. Ze szczytu rozciąga się piękna panorama na zatokę.
Kotor Kotor
Kotor Kotor Kotor
Kolejna wycieczka to Bar. W Starym Barze znajduje się jedno z najlepiej zachowanych miast warownych, którego powstanie datuje się na VI w.
Bar Bar
Ulcinj to najbardziej na południe położone do którego dotarliśmy. Posiada piękne stare miasto – Kalaja, położone na wzgórzu, tuż ponad plażą miejską.
Ulcinj Ulcinj
Ostatnim punktem był rejs statkiem po zatoce.
Ulcinj Ulcinj Ulcinj Ulcinj Ulcinj Ulcinj

Uwaga! Nota prawna: wszystkie materiały (zdjęcia, filmy, pliki audio, teksty)dostępne w sposób bezpośredni lub pośredni na stronach serwisu podlegają ochronie na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Jakiekolwiek wykorzystywanie, kopiowanie, czy modyfikowanie bez pisemnej zgody właścicieli jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej oraz karnej.
© copyright by Justyna Wolanin 2015